Len zwyczajny

Olej lniany (łac. Oleum Lini) - wyciskany jest z nasion lnu. Siemię lniane czyli nasiona lnu, znano już w starożytności, stosowane były przez Rzymian i Greków około 650 lat p.n.e. Olej o jasnożółtym zabarwieniu i intensywnym, cierpkim zapachu, wykorzystywany w medycynie ludowej, gdzie kobiety używały go do pielęgnacji skóry i włosów, a mężczyźni cenili jego właściwości wzmacniające. Bogaty w NNKT kwas alfa-linolenowy (ALA) Omega-3 (60%), kwas linolowy (LA) Omega-6 i oleinowy (O) Omega-9 (razem 30%), a jedynie pozostałe 10 % stanowią tłuszcze nasycone. Zawiera witaminy E i F.

Właściwości:

  • Odżywcze, regeneracyjne, nawilżające;
  • Antyalergiczne, antyoksydacyjne;
  • Oczyszczające, łagodzące, normalizujące;
  • Antyseptyczne, ochronne, kojące;
  • Komedolityczne (przeciwzaskórnikowe);
  • Przeciwzapalne, przeciwświądowe.


Olej lniany często stosowany jest jako składnik kremów do twarzy, balsamów do ciała, olejków pielęgnacyjnych i preparatów do demakijażu, włosów i paznokci. Olej polecany jest dla osób ze skórą przesuszoną i szorstką (zapobiega wysuszaniu skóry), ale również dla osób z cerą tłustą i trądzikową. Reguluje on bowiem wydzielanie sebum, zapobiega zatykaniu się porów, powstawaniu wągrów i zaskórników. Łagodzi wiele objawów chorób skórnych: egzema, łuszczyca, trądzik, świąd, oparzenia posłoneczne, pomocny również przy stłuczeniach, podrażnieniach, niewielkich ranach, odleżynach. Siemie lniane działa przeciwrodnikowo, odżywia i poprawia elastyczność skóry, opóźnia oznaki starzenia i nadaje młody wygląd. Olej szybko się wchłania, działa ochronnie na barierę lipidową skóry i przeciwzapalnie, wygładza, koi, łagodzi, utrzymuje optymalny poziom nawilżenia i normalizuje pracę skóry. Zalecany do pielęgnacji włosów i paznokci, dzięki niemu włosy stają się mocne, lśniące, miękkie i pozbawione łupieżu a paznokcie twarde i mniej łamliwe.

Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.