Zielona herbata

Zielona herbata (Camellia Sinensis) – jest wieloletnim, wiecznie zielonym krzewem pochodzącym z rodziny Theaceae, rośnie od 3 do 4 m. Herbata występuje w Chinach, Japonii, Turcji, Indiach na Cejlonie. Surowcem używanym w lecznictwie są liście, które zbiera się prawie przez cały rok.

CO ZAWIERA?

Główne składniki zielonej herbaty to polifenole (katechiny i flawonole), kofeina, aminokwasy (L-teanina), mikroelementy (glin, mangan, cynk, potas, fluor, sód, wapń, żelazo), witaminy (C, B1, B2 i B6), niskocząsteczkowe kwasy organiczne (kwas szczawiowy) i olejki eteryczne. Za gorzki smak naparów z herbat odpowiedzialne są arginina i alanina. Wszystkie te elementy znaleźć można w liściach rośliny. Zawarta w zielonej herbacie katechina EGCG odznacza się aktywnością antyoksydacyjną od 25 aż do 100 razy większą od witaminy C i E.

WŁAŚCIWOŚCI

  • antyoksydacyjne,
  • przeciwbakteryjne,
  • przeciwwirusowe,
  • przeciwzapalne,
  • ściągające,
  • oczyszczające,
  • normalizujące,
  • łagodzące,
  • nawilżające.

DZIAŁANIE

Zielona herbata w kosmetykach dedykowana jest włosom przetłuszczającym się i skłonnych do łupieżu a to dzięki jej ściągającym i normalizującym pracę gruczołów łojowych właściwościom. Działanie antyoksydacyjne przyczynia się do neutralizowania wolnych rodników i odmładzania skóry. Jednocześnie chroni przed tworzeniem się zmarszczek i utratą jędrności skóry. Duża ilość katechin w herbacie pomocna jest przy zwalczaniu trądziku i wyprysków. Właściwości przeciwzapalne i łagodzące pozwalają na zmniejszenie zaczerwieniania i stanów zapalnych. Ekstrakt z zielonej herbaty tonizuje skórę i działa przede wszystkim antybakteryjnie, sprawdzi się przy pielęgnacji skóry tłustej i skłonnej do gromadzenia zanieczyszczeń.


Źródło:
Rośliny zielarskie, kosmetyki naturalne i żywność funkcjonalna. Medycyna naturalna w onkologii, Monografia naukowa IV Międzynarodowej Konferencji, Krosno, 11-12 maja 2017, Redakcja: G. Bazylak, A. Kaznowski, H. Różański, s. 175-177.
http://rosliny-lecznicze.pl/zielona-herbata/
https://biotechnologia.pl/kosmetologia/herbata-eliksir-mlodosci,17777

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Zielona herbata"
Szampon do włosów przetłuszczających się
Szampon BIOnly nature, 300 ml
27,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.