Kokos właściwy

Olej kokosowy (łac. Cocos Nucifera) – olej roślinny otrzymywany z tłoczenia rozgrzanej kopry (twardy miąższ orzechów palmy kokosowej). Stosowany w kuchni, jak i w kosmetyce, wykazuje właściwości zdrowotne i pielęgnacyjne. Nierafinowany olej kokosowy ma lekko żółtą barwę i charakterystyczny aromat.

Jest bogaty w cenne nasycone kwasy tłuszczowe (ok. 93%), m.in.: kwas laurynowy (44-51%), kwas mirystynowy (13-18%), kwas palmitynowy (8-12%), kwas kaprylowy (7%), kwas kaprynowy (6%), kwas stearynowy (3%), jak i nienasycone: kwas oleinowy – Omega-9 (6,5%) i kwas linolowy – Omega-6 (1,5%). Zawiera witaminę B2, B6, E i C, kwas foliowy, potas, wapń, magnez, fosfor, żelazo, sód i cynk.

Właściwości:

  • Antybakteryjne, antywirusowe, grzybobójcze;
  • Antyoksydacyjne, łagodzące, kojące;
  • Komediolityczne (przeciwzaskórnikowe);
  • Odżywcze, nawilżające, regenerujące.

Olej kokosowy głęboko odżywia i penetruje skórę, dlatego jest cennym składnikiem kosmetyków do nawilżania, ujędrniania i wygładzania. Odpowiedni jest do każdego typu cery: dojrzałej, suchej, atopowej tłustej, wrażliwej, problematycznej i mieszanej. Wykazuje działanie antybakteryjne, polecany dla osób z tendencjami do wyprysków, zaskórników, egzemy i łuszczycy. Leczy infekcje skórne, przyśpiesza gojenie ran, zwalcza grzybicę stóp, a także łagodzi ukąszenia owadów. Chroni przed promieniowaniem słonecznym, wykazuje właściwości antyoksydacyjne – zwalcza wolne rodniki, opóźnia proces starzenia się skóry. Wzmacnia elastyczność, sprężystość i miękkość skóry, reguluje gospodarkę wodno-elektrolitową oraz hamuje utratę wody. Odżywia też skórę po goleniu i depilacji. Stosowany do demakijażu oczu – doskonale oczyszcza, nie podrażniając delikatnej skóry wokół oczu, jest naturalnym dezodorantem – można go łączyć z olejkiem eterycznym. Stosowany w walce z cellulitem, działa rozjaśniająco na skórę, może więc niwelować przebarwienia i ciemniejsze partie ciała. Wywiera korzystny wpływ na włosy. Trójgliceryd kwasu laurynowego jest bardzo podobny do białek we włosach, przenikając w głąb trzonu włosa. Włosy łatwiej się układają, otrzymują piękny blask. Olej wspiera walkę z łupieżem, łagodzi podrażnioną i zniszczoną skórę głowy, wzmacnia włosy minimalizując ich wypadanie. Zawiera związki wybielające zęby, stosowany w pastach do zębów i płynach do płukania jamy ustnej. Używany do odżywiania paznokci i zmiękczania skórek wokół nich.
To samo dobro płynące z wykorzystania oleju kokosowego znajdziecie Państwo w naszych kosmetykach BIOnly.

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Kokos właściwy"
Masło do tatuażu z olejem konopnym
BIOnly roots, 50 g
30,00 zł
Masło do ciała
BIOnly cbd, 300 ml
50,00 zł
Maska do włosów z olejem konopnym i CBD
BIOnly cbd, 500 ml
50,00 zł
Mus do ust miodowo-makowy
BIOnly organic, 15 ml
20,00 zł
Zestaw makowy BIOnly roots
BIOnly roots
215,00 zł
Balsam do brody miodowo-makowy BIOnly roots
BIOnly roots, 60 ml
65,00 zł
Emolientowa odżywka do włosów
BIOnly nature, 300 ml
35,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.