Dzika róża

Dzika róża (Rosa canina L.) jest krzewem ciernistym o wysokości do 3 m. Owoce mają kształt wrzecionowaty lub kulistojajowaty i osiągają około 3 cm długości i 1,5 cm średnicy. Są barwy pomarańczowej lub pomarańczowoczerwonej z resztkami kielicha na szczycie. W obrębie rodzaju Rosa można spotkać ponad 150 gatunków krzewów i pnączy. Spotkać ją można niemal w całej Europie, w Polsce w stanie naturalnym rośnie na obrzeżach lasów, leśnych przydrożach oraz słonecznych polanach. Olej z dzikiej róży otrzymuje się przez tłoczenie na zimno nasion. Ma on barwę ciemnożółtą lub lekko brązową, wykorzystywany do celów leczniczych i kosmetycznych.

Olej ten stanowi bogate źródło witamin A, E i C oraz karotenoidów, flawonoidów, garbników i witamin z grupy B, a także jest źródłem niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych - około 45% kwasu linolowego, 40% kwasu a-linolenowego i 0.5 - 1% kwasu g-linolenowego.

Właściwości:

  • Przeciwzapalne, antyoksydacyjne, rozjaśniające;
  • Odżywcze, nawilżające, uelastyczniające;
  • Regenerujące, gojące, natłuszczające;
  • Wygładzające, zmiękczające, wzmacniające;
  • Regulujące, antyseptyczne, ściągające.


Olej z pestek z dzikiej róży jest niezwykle ceniony w kosmetyce, nazywany olejem młodości. Dobrze się wchłania, a przy tym nawilża, ujędrnia i uelastycznia skórę, zapewniając jej zdrowy i młody wygląd, chroniąc ją przed utratą wilgoci. Jest silnym antyoksydantem, dzięki czemu skutecznie spowalnia proces starzenia się skóry i zmniejsza istniejące zmarszczki. Wpływa na zwiększenie ilości prawidłowo zbudowanego kolagenu w skórze właściwej, równie dobry dla skóry tłustej ze skłonnością do trądziku. Posiada właściwości regenerujące, gojące i przeciwzapalne, często wykorzystywany jest w leczeniu oparzeń, blizn i rozstępów. Szczególnie przydatny jest w leczeniu blizn pooperacyjnych, potrądzikowych i pooparzeniowych. Wyniki badań wykazują, że stosowanie oleju z dzikiej róży 2 razy dziennie na blizny pooperacyjne spowodowało, że były one mniej widoczne, skóra bardziej elastyczna i o ładniejszym kolorycie w porównaniu z osobami, które nie stosowały oleju z dzikiej róży. Taki sam efekt zaobserwowano w przypadku oparzeń. Poza tym olej z dzikiej róży wzmacnia naczynia włosowate (ważne przy problemach z pękającymi i rozszerzonymi naczynkami), zapobiegając ich uszkodzeniom oraz pomaga rozjaśniać przebarwienia na skórze i wyrównuje koloryt. Chroni także skórę przed działaniem czynników atmosferycznych, takich jak wiatr, mróz czy słońce. Olej z dzikiej róży może być stosowany do pielęgnacji każdego rodzaju skóry, ale szczególnie polecany jest dla cery starzejącej się, dojrzałej, wrażliwej i uszkodzonej (np. cera z tzw. plamami starczymi), oraz dla cery ze skłonnością do pękających, rozszerzonych naczynek. Zalecany jest także do pielęgnacji całego ciała (a szczególnie kolan, łokci), dodaje skórze blasku. Jest doskonały do pielęgnacji skóry suchej i odwodnionej, a także delikatnej skóry dzieci. Olejek z dzikiej róży wspomaga leczenie egzemy i łuszczycy oraz skóry ze skłonnością do łuszczenia się i pękania. Regularne stosowanie tego oleju sprawia, że włosy są miękkie, gładkie, zdrowe i mocne. Może być również stosowany w celu odżywienia włosów po farbowaniu bądź trwałej. Pomocny także we wzmacnianiu słabych i łamliwych paznokci.

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Dzika róża"
Serum do twarzy z olejem konopnym i CBD
BIOnly cbd, 30 ml
120,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.