Słonecznik zwyczajny

Olej słonecznikowy (łac. Helianthus Annuus Seed Oil) jest wytłaczany na zimno z ziaren słonecznika. Roślina wywodzi się z Ameryki Południowej, obecnie występują na całym świecie. Nazwa z łaciny - Helianthus - oznacza słoneczny kwiat, co nawiązuje do wyglądu kwiatów słonecznika, które zwracają się zawsze ku słońcu.

CO ZAWIERA?

Olej słonecznikowy jest bogatym źródłem niezbędnych, nienasyconych kwasów tłuszczowych Omega-6 i Omega-9 (90% NNKT). Zawiera witaminę E, beta-karoten i lecytynę, woski oraz minerały (selen, miedź, cynk, żelazo).

WŁAŚCIWOŚCI

  • wzmacniające,
  • ochronne,
  • zmiękczające,
  • regenerujące,
  • uelastyczniające,
  • antyoksydacyjne,
  • przeciwzapalne.

DZIAŁANIE

Olej słonecznikowy jest zalecany do skóry tłustej, mieszanej, zanieczyszczonej. Stosowany na twarz nie zapycha porów i nie tworzy zaskórników. Mimo, iż jest tłustym emolientem, dobrze się wchłania i nie pozostawia na skórze uczucia lepkości. Chroni skórę przed szkodliwym wpływem promieniowania UV, wzmacniając bariery naskórkowe, silnie zmiękczając i wygładzając skórę. Dlatego też używa się go w emulsjach przeciwsłonecznych. Bogaty w beta-karoten olej powoduje, że skóra staje się mniej wrażliwa na słońce. Zawarte w beta-karotenie antyoksydanty neutralizują szkodliwe oddziaływanie czynników zewnętrznych. Dzięki zawartości witaminy E, olej słonecznikowy wykazuje działanie przeciwrodnikowe, przeciwzapalne i normalizujące funkcjonowanie skóry. Staje się ona głęboko odżywiona i nawilżona.


Źródło:
https://www.sztukakosmetologii.pl/oleje-w-kosmetyce/
http://www.biochemiaurody.com/slownik/sunfloweroil.html
https://www.stylecraze.com/articles/best-benefits-of-sunflower-oil-for-skin-hair-and-health/#gref

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Słonecznik zwyczajny"
Mus do ust miodowo-makowy
BIOnly organic, 15 ml
20,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.