Węgiel aktywny

Węgiel aktywny - czarna, bezzapachowa substancja, która składa się z bezpostaciowego węgla pierwiastkowego. Otrzymywany jest najczęściej z węgla drzewnego, który ogrzewa się w bardzo wysokiej temperaturze bez dostępu tlenu, w wyniku czego formuje się krystaliczna struktura węgla. Posiada doskonałe właściwości absorpcyjne dzięki unikatowej, porowatej strukturze wewnętrznej.

WŁAŚCIWOŚCI

  • absorpcyjne (chłonne),
  • oczyszczające,
  • antybakteryjne,
  • przeciwzapalne,
  • terapeutyczne,
  • pielęgnacyjne,
  • kojące,
  • wybielające,
  • rozjaśniające.

DZIAŁANIE

Węgiel aktywny ze względu na zdolność pochłaniania substancji wykorzystywany jest szeroko w przemyśle farmaceutycznym i medycynie. Nie tylko idealnie nadaje się do leczenia problemów związanych ze złym funkcjonowaniem układu pokarmowego, lecz równie dobrze radzi sobie z pielęgnacją skóry zanieczyszczonej. Przyciąga i wchłania toksyny, sebum i zrogowaciały naskórek. Działa antybakteryjnie, przeciwzapalnie, rozjaśnia i koi skórę. Dlatego też znajduje zastosowanie w preparatach przeznaczonych do cery trądzikowej, tłustej, skłonnej do infekcji bakteryjnych, grzybicznych. Potrafi efektywnie walczyć z zaskórnikami, złagodzić stany zapalne, oczyścić i odświeżyć zanieczyszczoną skórę. Eliminuje drobnoustroje chorobotwórcze bytujące na naskórku. W przypadku stosowania maseczek lub preparatów myjących z węglem aktywnym należy pamiętać, by używać ich maksymalnie do 2 razy w tygodniu. Nadmierne przesuszanie skóry może skończyć się zwiększonym wydzielaniem sebum.
Aplikowany miejscowo węgiel przynosi także silne korzyści terapeutyczne. Jest on jednocześnie łagodny lecz skutecznie oczyszczający włosy i skórę głowy, zwalczy łupież i łojotok. Tak samo delikatnie zdolny jest wybielić zęby, bez uszkadzania cennego szkliwa. A to za sprawą absorpcyjności i wchłaniania garbników z powierzchni zębów (zatrzymujących się na zębach w wyniku picia herbaty i kawy i innych substancji podejrzewanych o barwienie).
W 100% naturalny surowiec, który jest nietoksyczny, nie wywołuje alergii i skutecznie oczyszcza zewnętrznie jak i wewnętrznie organizm z toksyn i niedoskonałości.

Źródło:
https://dermatolog.pl/zdrowa-i-piekna-skora/wegiel-aktywny/
http://biotechnologia.pl/kosmetologia/wegiel-aktywny-zastosowanie-w-kosmetyce,16403

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Węgiel aktywny"
Żel pod prysznic 2w1 z węglem aktywnym
Żel pod prysznic 2w1 dla mężczyzn 400 ml
38,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.