Pszenica zwyczajna

Pszenica zwyczajna (łac. Triticum aestivum) to rodzaj zbóż z rodziny wiechlinowych. Pochodzi z południowo-zachodniej i środkowej Azji. Występuje w szeregu odmian, zarówno jarych jak i ozimych. Produkowany olej z kiełków pszenicy od tysięcy lat znajduje zastosowanie w kosmetologii.

Olej z kiełków pszenicy bogaty jest w cenne składniki, zawierając: kwas linolowy (44-57%), kwas oleinowy (28%), kwas palmitynowy (14%), kwas linolenowy (8-10%), stearynowego (3%), karoteny, błonnik, enzymy, fosfolipidy (lecytyna). Witaminy: A, B, C, D, E, składniki mineralne: fosfor, żelazo, wapń, magnez, potas, sód, siarka. 

Właściwości:

  • Regenerujące, odżywcze, nawilżające;
  • Antyoksydacyjne, kojące, gojące;
  • Przeciwzapalne, zmiękczające, fotoochronne;
  • Uelastyczniające, natłuszczające, ujędrniające;
  • Przeciwobrzękowe.

Olej z kiełków pszenicy bardzo dobrze się wchłania, pozostawia skórę delikatną i nawilżoną. Zapobiega powstawaniu podrażnień i poparzeń słonecznych, zawiera naturalny filtr przeciwsłoneczny o faktorze ok. 20. Skutecznie eliminuje wolne rodniki, odpowiedzialne za starzenie się skóry, poprawia mikro krążenie co wpływa na lepsze zaopatrzenie komórek w substancje odżywcze, spowalniając procesy starzenia. Zawarta witamina E nazywana witaminą młodości uelastycznia, natłuszcza, ujędrnia skórę i redukuje drobne zmarszczki. Olej z kiełków pszenicy polecany jest dla cery dojrzałej, suchej, mieszanej, naczyniowej i wrażliwej. Koi i goi stany zapalne skóry (łuszczyca), doskonale likwiduje obrzęki i rumienie, nadaje skórze gładkość i miękkość. Wykorzystywany jest do pielęgnacji skóry zniszczonej, zmęczonej oraz w celu ochrony przed rozstępami po ciąży, a także w celu redukcji cellulitu. Stosuje się go w kuracjach zmniejszających wypadanie włosów i pobudzających ich wzrost, oraz do pielęgnacji paznokci.

Hydrolizowane proteiny pszenicy - to równie cenny składnik aktywny wykorzystywany w naszych kosmetykach. Jest on pozyskiwany w procesie hydrolizy ziaren pszenicy. Zawiera bogactwo glutaminy, proliny i cystyny, wykazuje silne działanie pielęgnujące, głównie na włosy i skórę głowy. Zapewniają utrzymanie wilgoci w skórze i włosach. Posiadają właściwości napinające. Pokrywają zniszczone włosy filmem powidując ich wygładzenie i nadając elastyczność i wzmocnienie. W produktach do pielęgnacji włosów zmniejsza elektryzowanie się włosów, stosowana jako substancja antystatyczna.

NASZE PRODUKTY ZAWIERAJĄCE "Pszenica zwyczajna"
Szampon do włosów przetłuszczających się
BIOnly nature, 300 ml
27,00 zł
Szampon do włosów normalnych
BIOnly nature, 300 ml
27,00 zł
Odżywczy szampon z olejem makowym
BIOnly organic 300 ml
36,00 zł
Szampon regeneracyjny
BIOnly nature,300 ml
27,00 zł
Emolientowa odżywka do włosów
BIOnly nature, 300 ml
35,00 zł
Odżywczy żel pod prysznic z olejem makowym
BIOnly organic, 300 ml
36,00 zł
Skontaktuj się z nami
Rozumiem akceptuję

Administratorem Państwa danych osobowych zbieranych za pośrednictwem strony www.bionly.pl jest NoveltyUNIT, miejsce wykonywania działalności oraz adres do doręczeń: ul. Mieczykowa 30, 35-604 Rzeszów, NIP: 8133052276, REGON: 180393391, adres poczty elektronicznej (e-mail): info@bionly.pl. Państwa dane osobowe będą przetwarzane na podstawie art. 6 ust. 1 lit. a) rozporządzenia ogólnego w sprawie ochrony danych osobowych (RODO). Dane mogą być przetwarzane w celu przesyłania informacji handlowych drogą elektroniczną w celu marketingu bezpośredniego – odpowiednio w związku z art. 10 ust. 2 Ustawy z dnia 18 lipca 2002 roku o świadczeniu usług drogą elektroniczną lub art. 172 ust. 1 Ustawy z dnia 16 lipca 2004 roku – Prawo Telekomunikacyjne, w tym kierowanych w wyniku profilowania, o ile użytkownik wyraził stosowną zgodę. Dane mogą być udostępnione wyłącznie podmiotom, które obsługują Administratora lub jego podwykonawcom. Dane będą przetwarzane przez czas ważności zgody lub do czasu ustania celu dla jakiego zostały zebrane. Przysługuje Panu/i prawo żądania dostępu do Pana/i danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia, lub ograniczenia przetwarzania, prawo do przeniesienia danych oraz prawo do wniesienia skargi do organu nadzorczego. Więcej informacji na temat przetwarzania danych osobowych znajdą Państwo w Polityce Prywatności.